O mnie

Codziennie opowieść o samej sobie powinnam pisać na nowo, bo gdy jest się w ciągłym pędzie, to nic już nie będzie takie same jak było wczoraj. 

Karolina Rogóz – Namiotko

Z wykształcenia jestem artystą plastykiem i pedagogiem. Mam uprawnienia pedagogiczne do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiele lat pracowałam z młodzieżą i dorosłymi. Jestem człowiekiem wielu pasji. Do największych z nich należy praca nauczyciela.

Otrzymałam solidne wykształcenie. Ukończyłam Wydział Sztuki UWM na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Studia ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym w pracowni rzeźby pod kierunkiem prof. Teresy Platy-Nowińskiej.

Ukończyłam również podyplomowe Studia Zintegrowanej Wczesnej Edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim tym samym zdobywając uprawnienia do nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W marcu 2013 ukończyłam studia podyplomowe z Technologii Multimedialnych i Grafiki komputerowej, które obudziły we mnie pasję do robienia filmów. Ale największą moją pasją jest nauczanie, ta przygoda zaczęła się dawno temu i trwa do dziś. Pielęgnuję w sobie tą umiejętność każdego dnia pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. 

W 2018 roku moja praca została doceniona, a warsztaty organizowane przez moją pracownię otrzymały certyfikat „Produkt Warmia Mazury”. 

Na przestrzeni lat brałam udział w różnych szkoleniach i kursach podnosząc swoje kwalifikacje, by być jeszcze lepszym autorytetem w dziedzinie ceramiki dla moich kursantów. Wciąż się szkolę i każdego dnia podnoszę swoje umiejętności. Każdy z nas musi pamiętać o tym, że uczymy się całe życie. Ceramika jest taką dziedziną, w której nie da się poznać wszystkiego. I to mnie w niej najbardziej fascynuje. 

 

Jak się zaczęła moja przygoda z ceramiką?

Po skończeniu studiów człowiek zderzył się dosyć boleśnie z rzeczywistością i chwytał się pierwszej lepszej pracy. Zawsze marzyłam o własnej pracowni, ale wymówkom nie było końca. W pewnym momencie złość i frustracja urosła do tego stopnia, że podjęłam decyzję. Zaryzykowałam i postawiłam wszystko na jedną kartę. Rzuciłam etat i stworzyłam sobie swój własny idealny świat, w którym moja pasja stała się moją pracą. Uwielbiam dzielić się wiedzą z innymi. Ogromną satysfakcję daje mi zadowolenie moich kursantów. Ich spojrzenia, drobne gesty i ciepłe słowa. Te podziękowania za kolejny dobrze spędzony czas w pracowni dają mi poczucie, że warto walczyć o marzenia. 

Ta przygoda trwa już 10 lat i mimo różnych niedogodności losu, które spotykają nas na drodze każdego dnia, to moja praca daje mi poczucie spełnienia i stabilizacji. 

 

Zostaw wiadomość tutaj

Postaram się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe.

5 + 1 =

Adres pracowni

ul. Niepodległości 85
10-046 Olsztyn